Із 8 лютого у всіх кінотеатрах країни вийшов масштабний байопік «Інший Франко», присвячений видатному Петру Франку — сину Великого Каменяра. Фільм виходить за підтримки Міністерства Культури України та Львівського національного музею Івана Франка (широко відомого як «Дім Франка»).
Повернути історичну справедливість та донести правду про визначну фігуру нашої історії покликаний масштабний байопік — «Інший Франко». Стрічка була відзнята ще у 2019 році за участю зірок українського кіно — Вячеслава Довженко, Ірини Кудашової та Ахтема Сейтаблаева, але виходить у широкий прокат лише зараз.
Музей займається активною науковою, культурною та освітньою роботою. Так, за його підтримки науковицею Наталією Тихолоз була підготовлена найбільш повна біографія молодшого сина Франка — книга «Петро Франко: Формула долі. (Життєпис на тлі доби)», яка була визнана найкращою науковою книгою 2021 року (відзнака книжкового конкурсу BookForum Best Book Award-2021) та отримала Львівську обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, премію імені Григорія Костюка з літературного джерелознавства та текстології і низку інших відзнак.
Звісно, Музей та його команда підтримують вихід важливої української стрічки. В рамках промокампанії стрічки «Інший Франко» в музеї пройдуть спеціальні покази стрічки за участю знімальної групи фільму, місцевих науковців, представників ЗМІ та родичів Петра Франка, які брали активну участь у підготовці фільму та особисто консультували акторів та продюсерів стрічки.
«Петро Франко – знакова і водночас напівзабута постать української історії та культури. Гідний син славетного Батька, він тепер повертається до нас із непам’яті, щоб вразити своєю харизмою, багатогранністю і високим прикладом людської гідності навіть у часи найскладніших випробувань. Мало кому сьогодні відомо, що, вочевидь, наймолодший син Івана Франка став жертвою радянських репресій. Його доля – не зарубцьований шрам на зламаному хребті українського ХХ століття. Його діяльність – кипучий вулкан енергії праці і чину. Його спадщина – ще не осягнений уповні творчий материк, що сягає від літератури до інженерії, від хімії до кулінарії, від гімнастики до гуманістики… А поза тим, Петро Франко – це перший директор Музею свого Батька, а отже, наш великий попередник. І тому команда Дому Франка невимовно тішиться, що його образ оживе на кіноекрані і стане ближчим для сучасного глядача, який, звісно, після перегляду неодмінно завітає в Музей!», – заявив директор Музею «Дім Франка» Богдан Тихолоз.