влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Громадські активісти жаліються на переслідування і погрози

Поки «закон про мирні зібрання» готують до другого читання, активісти під стінами МВС намагаються відстояти права керівника проекту «Дорожній контроль» Ростислава Шапошнікова.

24 березня четверо невідомих викрали його біля власного будинку, відвезли у ліс і сильно побили. Сам Ростислав розповів, чоловіки зізналися, що діють на замовлення. Активіст певний — це представники міліції, оскільки він з 2008 року займався викриттям порушень у ДАІ та спецпідрозділі «Кобра».

«Цивільна людина якихось претензій до дорожнього контролю фізично мати не може, ми навпаки допомагаємо звичайним людям захиститися від тих злочинів, які вчиняються, тому побити мене, замовити і так далі міг би тільки співробітник міліції, ні в кого іншого немає мотиву», — вважає керівник проекту «Дорожній контроль» Ростислав Шапошніков.

За його словами, він та його колеги неодноразово отримували погрози на своїй інтернет-сторінці.

«В Інтернеті дуже багато загроз в анонімних коментарях, що Вас вб’ють, заріжуть і так далі. Як то з робочих комп’ютерів департаменту Державтоінспекції, ми по IP-адресі подивилися — є стаття, де вони прямо написали анонімно в коментарях, що скоро вас знищать, ваші машини попалять, вас поб’ють», — розповів керівник проекту «Дорожній контроль» Ростислав Шапошніков.
У Луганську також наїжджають
Ще один приклад з одним із активістів руху «Чесно» на Луганщині. Іван Жеведь розповів, як міліціонери йому погрожували розправою.

«Вивезли мене за місто, там обшукали. У мене була з собою листівка проти Януковича, на що вони мені сказали: зараз візьмемо тебе в штаб Партії регіонів, там застосуємо насильні дії. Сміялися, знущалися».
— активіст Іван Жеведь

«У підсумку, вистрелив поруч з лівою ногою, скинули речі і поїхали», — продовжив громадський активіст Іван Жеведь.
Міліція обіцяє розібратись
У МВС обіцяють разом із Генпрокуратурою розібратися у всіх випадках та покарати винних.

«Міністр внутрішніх справ казав, що людина, передусім, він говорив про необхідність модернізації нашої системи МВС, звичайно, в лавах міліції можуть бути ті, які порушують закон, і тому, якщо такі повідомлення, заяви лунають, звичайно, треба звертатися або напряму до міністра або нашої Служби внутрішньої безпеки, до прокуратури, і ті люди, які ганьблять ім’я правоохоронця, вони будуть покарані за нашим законодавством”, — запевнив речник МВС Володимир Поліщук.
Звинуватити міліціонера — проблематично
Втім звинуватити міліціонера у порушенні прав громадян в Україні практично нереально, кажуть правозахисники. Організатори акції «Готуй намет навесні», яких 22 квітня минулого року розігнав «Беркут», і досі чекають на свої намети. Їх забрала міліція. У МВС порушень у діях підлеглих не побачили.

«Одразу після акції була написана заява, де були також вказані конкретними активістами, яким були нанесені, так би мовити, пошкодження їхнього майна, зокрема, одягу, взуття, мобільних телефонів, але, на жаль, так трапилося, що реакції на ту заяву жодної немає і ми змушені були прийти сюди», — розповів голова молодіжної кампанії «Вставай» Іван Крулько.
Тиснуть на шахтарів
Не хоче мати діла із правоохоронними органами і герой документального фільму про дитячу працю у копанках «Шахта №8″ Юрій Сіканов. Після зйомок хлопця «затягали» на допити.

«У мене після цього були проблеми, але надалі мені ніяких проблем і не треба, тому те, що стосується шахт, можете і не питати”, — сказав герой фільму «Шахта №8″ Юрій Сіканов.
Змушені просити притулок
Розчаровані громадською діяльністю в Україні деякі активісти не витримують тиску. Політичного притулку в Чехії цього тижня попросив активіст «Податкового майдану» Сергій Костаков.

Після 7 місяців у СІЗО начебто за псування бруківки на Майдані і понад рік судової тяганини Сергій вирішив поїхати з України. У листуванні з редакцією каналу “24” розповів — вирішив тікати після дзвінків з погрозами, що його вже чекають в тюрмі.

Таких грубих порушень прав громадян в Україні десятки, розповідає правозахисник Аркадій Бущенко. Каже, залякують усіх: і активістів «Податкового майдану», і чорнобильців з афганцями, і студентів. Найкоротший шлях до отримання погроз — громадянська активність.

«Дуже різноманітні заходи — від порушення кримінальних справ за якимись вигаданими підставами до звільнення, подання позовів, позбавлення пільг і таке інше — використовуються дуже різноманітні інструменти для того, щоб чинити тиск».
— голова Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко

_____________________________
Загалом, за даними Української Гельсінської спілки, кількість порушень проти громадських активістів за минулі два роки зросла у рази.

Втім, як і кількість мітингів. Лише минулого року країною прокотилося 172 тисячі акцій протесту. І це при тому, що у 90% випадків, якщо органи влади подають позов про заборону зібрання, суди їх задовільняють.

http://24tv.ua/

Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий