влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

10-й Європейський тиждень сталої енергії у Миколаєві: кожен громадянин причетний до формування сталого майбутнього

1  червня 2019 року Представництво Європейського Союзу в Україні та Миколаївська міська рада відкрили 10-й Європейський тиждень сталої енергії в Україні. У церемонії взяли участь Алекс Ленартс, посол Королівства Бельгія в Україні, Йоганнес Баур, керівник напрямку «Економічна співпраця, енергетика й навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні та мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

«Головне завдання Тижня цього року – висвітлити найсерйозніші проблеми на Землі: глобальне потепління, захист довкілля, надмірне використання ресурсів. Європейський Союз приділяє велику увагу цим питанням. Особлива роль у вирішенні проблем належить не лише владі й уряду, але й кожному з нас, адже тільки разом ми можемо досягти результатів. Тому цього року тема Тижня – «Рольгромадянина у формуванні сталого майбутньогоенергоефективність, поновлювана енергія й управління відходами», − наголосив Йоганнес Баур.

Одна з ключових подій першого дня Європейського тижня сталої енергії 2019 − відкриття виставки «PRO ефективність 3.0». За ініціативою міської ради вона проходить у місті втретє й стала щорічним майданчиком для інформування громадян про новітні технології з енергозбереження та відновлювальної енергії для приватних домогосподарств і багатоквартирних будинків. Територія виставки розділена на тематичні сектори: «Опалення», «Вікна і двері», «Освітлення», «Альтернативна енергетика та інновації», «Утеплення й будматеріали».

«Місто Миколаїв є підписантом європейської ініціативи Угода мерів із 2017 року і поступово долучається до найкращих європейських практик сталого енергетичного розвитку. Ми системно працюємо над тим, щоб модернізувати наші лікарні та школи і залучати об’єднання співвласників житлових будівель міста до впровадження енергоефективних заходів. Тому ми вже втретє відкриваємо виставку «PRO ефективність 3.0». Для нас важливо, щоб миколаївці не лише знайомилися з новітніми зразками енергоефективного обладнання і відновлюваної енергетики, а й розуміли: все це може бути впроваджено у нас в місті», − зазначив Олександр Сєнкевич.

У лекторії виставки відбулася панельна дискусія «Роль ОСББ у сталому розвитку міста: практика і перспективи». Експерти ознайомили містян і ЗМІ з останніми досягненнями у зменшенні споживання енергії у багатоквартирних будинках та іншими можливостями впровадження енергоефективних заходів, які підтримує ЄС в Україні. В якості спікерів на панелі виступили експерти Фонду енергоефективності, Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), Програми розвитку ООН із досягнення Цілей сталого розвитку у регіонах, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Центру енергоефективності Миколаївської міської ради.

На виставці Представництво ЄС в Україні влаштувало для містян атракціон «Еко-дерево», щоб кожен міг перевірити, чи дотримується він екологічних принципів у повсякденному житті. Упродовж дня учасники клеїли на дерево паперове листя різного кольору: зелені з еко-звичками або коричневі із звичками, не дружніми до довкілля. За результатами миколаївці показали високий рівень екологічної свідомості – кількість зеленого листя суттєво переважила.

У межах заходу також відбулася церемонія привітання 25 нових учасників Муніципальної платформи з енергетичної та кліматичної трансформації, яка є ініціативою проекту ЄС «Угода мерів – Схід».Платформа – це новий формат об’єднання мерів, органів державного управління, приватних інвесторів, проектів технічної допомоги, міжнародних організацій і бізнеса для обговорення проблем і принципів впровадження сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату.

Під час першого дня Європейського тижня сталої енергії 2019 на Соборній площі Миколаєва відбулися заходи для жителів і гостей міста: нагородження переможців студентського конкурсу на кращий арт-об’єкт з відходів, велопробіг, фотозона, заходи для дітей тощо.


Довідкова інформація:
Угода мерів – європейська ініціатива, в межах якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов’язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні Угода мерів стала наймасштабнішою у світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 10 тис. міст-підписантів із населенням понад 250 мільйонів людей.
«Угода мерів – Схід» (CoM – East) – проект, що фінансується ЄС та підтримує діяльність Угоди мерів у країнах Східного партнерства. Підписанти Угоди мерів щодо клімату та енергії добровільно прагнуть скоротити викиди CO2до 2030 року щонайменше на 30%. Проект підтримує органи місцевої влади у виконанні їхніх зобов’язань за допомогою комплексу заходів, таких як служба підтримки і розвиток потенціалу, які сприяють розробці та впровадженню Планів дій щодо сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP). Міста отримують доступ до ресурсів, технічних знань і консультацій. 229 муніципалітетів України вже приєдналися до Угоди мерів.
«Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM – DeP) – програма, створена на рівні Європейської комісії. Мета програми – надання належної підтримки впровадженню проектів у сфері енергоефективності відібраними містами згідно з їхніми планами дій. З 2015 року програма підтримує в Україні 11 демонстраційних проектів і ще 6 з 2018 року з модернізації тепло- та водопостачання, громадського транспорту, комунальних закладів та інші заходи.

Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий