влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Топ-10 молодіжних ініціатив-2010

Агентство Стратегічних Досліджень провело дослідження активності молодіжного громадського руху за підсумками 2010 року. Рейтинг було складено за трьома напрямками: «Найефективніші молодіжні громадські організації 2010 року», «Найефективніші молодіжні лідери-2010», «Найефективніші молодіжні ініціативи-2010».

Лідерів рейтингу визначали за критеріями: резонансність заходів, проведених молодіжними організаціями, практичний ефект від заходів та активність в інформаційному полі (що вже само по собі формує громадську думку).

До уваги бралися всеукраїнські та місцеві громадські молодіжні та студентські організації та лідери молодіжних організацій і рухів.

Топ-10 молодіжних ініціатив-2010

1. Кампанія «НІ! поліцейській державі!» - проти міліцейського свавілля. Розпочалася в квітні після загибелі у Шевченківському РУВС столиці студента Ігоря Індила.
2. АнтиТабачна кампанія – кампанія за звільнення нині Міністра освіти, науки, молоді і спорту Дмитра Табачника.
3. Кампанія «Владо, будуй обіцяне!» - низка заходів, ініційованих громадянською ініціативною «Молодіжна варта:молодь за Вами спостерігає», що ставили за мету змусити політиків виконати свої обіцянки щодо створення умов для отримання молоддю доступного житла.
4. Студентська республіка-2010 – традиційні масові студентські фестивалі, під час яких студенти вибудовують відповідно до свого бачення модель власної держави і обирають свій студентський парламент і президента.
5. Кампанія проти законопроекту 2450 – акції проти проекту закону «Про мирні зібрання», яким планувалося значно обмежити свободи громадян в плані проведення мирних акцій.
6. Кампанія «Студентський наступ» - кампанія проти підвищення тарифів на навчання у ВНЗ країни.
7. Молодіжний рух «Спротив» - молодіжний опозиційний рух, до якого увійшли декілька десятків найпотужніших молодіжних організацій України. Активно розвивався весною-на початку літа 2010 р., потім помітно спав.
8. Теренова гра «Гурби-Антонівці-2010» - найбільша на даний момент військово-патріотична гра для молоді в Україні, проводиться на початку травня на межі Тернопільської та Рівненської областей, збирає більше 300 учасників.
9. Акції в рамках кампанії «Врятуй свою мову!»* — проти законопроекту «Про мови в Україні», яким підвищувався статус російської мови.
10. Акції на захист Парку Горького в Харкові* — заходи, спрямовані на захист харківського Парку імені Горького від вирубки, ініційованої міською владою весною 2010.

*Останні дві акції можна назвати молодіжними умовно, бо їх започатковували громадські організації, які за своїм юридичним статусом не є молодіжними. Але оскільки до заходів долучалися переважно молоді активісти та багато саме молодіжних організацій, то ми вважаємо за доцільне вказати в рейтингу ці акції також.

Топ-10 найефективніших громадських організацій за підсумками 2010 року склали:

1. ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»
2. ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес»
3. ВМГО «Молодий Народний Рух»
4. ВМГО «Студентська республіка»
5. Громадська ініціатива «Студентський захист»
6. ВМГО «Демократичний альянс»
7. Незалежна студентська профспілка «Пряма дія»
8. НСОУ «Пласт»
9. ВМГО «Дебатна академія»
10. ВМГО «Європейська молодь України»

Не потрапили до топ-10, але також досить серйозно проявили себе також такі організації як Студентський патруль країни (СПЕКА), «Національний альянс», Спілка української молоді в Україні (СУМ в У), ВМГО «Молода Просвіта», Українська Асоціація студентського самоврядування (УАСС),Спілка ініціативної молоді (СІМ), Союз молоді регіонів, «Батьківщина молода», Українська студентська спілка, Українська народна молодь.

Топ-10 молодіжних лідерів-2010

1. Євгенія Малих (Київ)
член Ради старійшин ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»(ФРІ), член Національного комітету «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!», співорганізатор і координатор масових виступів молоді проти міліцейського свавілля «НІ!-поліцейській державі!» та кампанії «Владо, будуй обіцяне!» та низки менш резонансних акцій.
2. Сергій Пархоменко (Київ)
член ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес»(МНК), головний редактор газети «Молодіжна варта», член національного комітету ГІ «Молодіжна варта», співорганізатор та координатор «АнтиТабачної кампанії», координатор молодіжної ініціативи «Оновлення країни».
3. Іван Крулько (Київ)
Голова ВМГО «Молодий Народний Рух», координатор молодіжного руху «Спротив».
4. Андрій Черних (Київ)
Лідер громадської ініціативи «Студентський захист», один з організаторів акцій студентської непокори проти реформ з боку Міністерства освіти і науки України.
5. Павло Вікнянський (Київ)
Голова ВМГО «Студентська республіка», Голова Народно-демократичної ліги молоді, голова Секретаріату ВСМДГО «Український молодіжний форум». Організатор одного з найпопулярніших в Україні студентського заходу «Студентська республіка».
6. Олександр Солонтай (Київ-Ужгород)
Член ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», член Національного комітету ГІ «Молодіжна варта».
7. Іван Кішка (Київ)
Заступник голови київського осередку ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес», співкоординатор «АнтиТабачної кампанії», співкоординатор молодіжного руху «Спротив», член Національного комітету ГІ «Молодіжна варта».
8. Наталя Якуніна (Харків)
Голова Всеукраїнської студентської ради (ВСР) при МОН.
9. Євген Демченко (Харків)
Голова ВМГО «Фундації регіональних ініціатив»
10. Олексій Кляшторний (Київ)
Координатор студентської робочої групи із законодавчого врегулювання студентського самоврядування

Також варто відзначити діячів, що склали другий десяток. Це Святослав Липовецький (Тернопіль, Спілка української молоді в Україні), Ігор Гузь (ВМГО «Національний альянс»), Андрій Юсов (Одеса, Начальник управління молодіжної та сімейної політики Одеської міської ради), Андрій Бень (Львів, МНК), Назар Зелінка (Тернопіль, НСОУ «Пласт»), Станіслав Куценко (Київ, Українська студентська спілка), Михайло Лебедь (Київ, ФРІ), Богдан Ковальчук (молодіжна ініціатива «Оновлення країни»), Віталій Шабунін (Київ-Рівне, ФРІ), Василь Гацько (Київ, «Демократичний Альянс»).

Примітка

В рейтингу не враховувалися громадські рухи, які, навіть маючи молодий актив, тим не менш позиціонують себе не за віковими ознаками (наприклад, ФЕМЕН – за гендерними ознаками) чи ГО, які мають статус просто громадських організацій, що не обмежують себе віковими рамками (наприклад, Відсіч). Не враховувалися громадські ініціативи, організації і рухи, які виступають колегіальним органом низки молодіжних організацій.

Також до уваги не бралися громадсько-політичні активісти, які маючи молодий вік однак не впливали на молодіжну політику і не брали участь в молодіжних заходах (наприклад, Андрій Іллєнко, який займався по лінії партії ВО «Свобода» суспільними заходами, що не мали вікової диференціації).

Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий