влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Переселенці зі сходу і Криму, діти із зони АТО, представники національних громад України візьмуть участь в унікальному проекті з міжнаціональної злагоди.

 

Цьогорічний табір «Джерела толерантності» відбудеться з 23 липня  до 5 серпня у ТРГК « Сонячна Долина» (с. Бояни Новоселицького району Чернівецької області). Організаторами є Конгрес національних громад України (КНГУ) і Освітній центр «Простір толерантності».

 

Урочисте відкриття 23 липня о 20.00.


Міжнародний міжнаціональний дитячий табір «Джерела толерантності» — це платформа для спілкування різноманітних національних меншин України. Проект створений для того, аби дати можливість дітям подолати міжнаціональні стереотипи, у ігровій формі познайомитися із традиціями інших культур.  Відпочиваючи разом, вони навчаються взаємодіяти, враховувати особливості менталітету одне одного, поважати інші національності. Тобто мирно співіснувати на одній території, незважаючи на відмінності.

 

Крім національних днів цього року в таборі також проводитимуться тематичні: «Intro — кроки до діалогу», «Docutabir — показ фільмів про права людини», «Футбол проти расизму» та інші педагогічні заходи. Їх основне завдання — розвивати критичне мислення й навчити толерантно ставитися до людського різноманіття. Велика увага приділятиметься реабілітації дітей від стресу, викликаного напруженою соціально-політичною ситуацією в країні.

 

Учасники табору – це діти, представники національних громад України – болгари, вірмени,вєтнамці,  греки, євреї, кримські татари, грузини,  литовці,  німці, поляки, румуни, росіяни, роми та українці. У зв’язку з ситуацією, що склалася в Україні, варто підкреслити, що організатори надали індивідуальні стипендії для дітей-переселенців з Донбасу і Криму.

 

Табір працює за унікальною авторською методикою занурення в національні культури. Вихователі – представники національних громад України, які пройшли спеціальну підготовку на семінарах КНГУ. Більше половини співробітників табору – це колишні випускники проекту. З дітьми також працюватимуть громадські активісти та експерти з прав людини: дисидент і автор проекту табору Йосифу Зісельс, автор проекту «Євромайдан СОС» Олександра Делеменчук, кримськотатарські гончари Рустем Скібін і Мемет Емірамзаєв, автор навчальних посібників з громадянської освіти Олександр Войтенко, директорка Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

 

Табір 2015 року організовано коштом Міжнародного фонду «Відродження», ООО «Інфопульс – Україна», Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Євро-Азійського єврейського конгресу (ЄАЄК), Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України), Центру «Соціальна дія» (Мережа Меншин Східного Партнерства, проект ко-фінансований ЄС), МБФ «Ксена», меценатів Володимира Шпільфогеля, Олександра Лойфенфельда, Романа Коренбліта, Ігоря Керезя, Олега Вишнякова, Констянтина Круглова, Джеймса Тімерті, Анатолія Отченаша, Олександра Сусленського; благодійних внесків батьків.

Фільми для Дня прав людини були люб’язно надані фестивалем Документального кіно з прав людини»Docudays».  Організаційну підтримку забезпечує Музей історії та культури м. Чернівці.

 

Графік табору: 23.07 урочисте відкриття, 24.07 «Intro», 25.07 кримськотатарський день, 26.07 німецький день, 27.07 грецький день, 28.07 болгарський день, 29.07 пікнік-день, 30.07 російський день, 31.07 день прав людини, 1.08 єврейський день, 2.08 карнавал культур, 3.08 український день, 4.08 урочисте закриття та заключний фестиваль, 5.08 від’їзд.

 

Довідка. Проект дитячого міжнаціонального табору «Джерела толерантності» діє з 2002 року. Місце проведення постійно змінюється з метою апробації та впровадження розробленої методики роботи з дітьми — представниками різних національних громад в усіх куточках України та для розширення географії проекту й знайомства учасників табору з особливостями різних регіонів нашої країни. Для участі в таборі діти виконують конкурсну роботу та мають бути активними членами національної громади, носіями мови та культури.

 

З 2008 року у проекті беруть участь діти із сімей-біженців які потрапили в Україну з різних країн світу.

 

З 2011 року методика табору поширилася в Молдові та Грузії.  Більше про заходи проекту «Джерела толерантності» можна дізнатися за адресою в Інтернеті www.tolerspace.org.ua

 

У 2015 році табір відбудеться за адресою: пансіонат «Сонячна долина» Чернівецька область, с. Бояни. 

Опубликовать в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Яндекс
Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий